Utstillingsresultater


Oversikt over alle hundeutstillinger og LP/agilitykonkurranser som avholdes i løpet av året finner du på Norsk Kennel Klubs sider. Der finner du en terminliste over alle utstillinger en akita kan delta på i løpet av året. NB! Akita tilhører gruppe 5 og kan delta på alle utstillinger der gr. 5 står oppført hvis det ikke står noe unntak. Noen ganger står akitaen i gr. 5 oppført som en av de ”japanske spisshundrasene”.

Invitasjon med detaljert informasjon om påmelding, betaling osv. for de enkelte utstillinger finner du i hvert nummer av Hundesport.

Sammendrag av alle nummer av Hundesport legges ut på NKK's websider fortløpende finner du HER

Du finner oversikt over kommende utstillinger og mulighet til å melde deg på HER

Se NKKs Championatregler HER

En fyldig omtale av hvordan utstilling foregår, forberedelser, regelverk osv. finner du i artikkelen til Aud Jorun Lie: NY I RINGEN i PDF format her:

NKK har også utgitt en nyere versjon av Ny i Ringen

For å kunne delta på utstilling i Norge med hund som er kjøpt i utlandet, (også Sverige!) må hunden omregistreres.

Omregistrering av hund fra Sverige: Det Svenske registreringsbeviset sendes inn i original sammen med en kopi av kjøpeavtale eller ID-registreringskortet der ny eiers navn og adresse er oppført.


Utstillingsresultater 2020

HundResultatEier
NKK Lillehammer09.08.2020 (11 akita)Dommer: Anne Indergaard
JUNIOR KLASSE HANN ‎‎ 
Zuito Og Wataky KenshaVG.JKDag Steinar Kompelien og Marianne Langseth
ÅPEN KLASSE HANN
Hiromitsu Ryujiro GoEx.AK-1AKK-CK-CERT-1BHK-Nordic Cert-BIRBellarina Nurminen, SF
CHAMPION KLASSE HANN
Hokuun-go Tatsuya KenshaEx.CHK-1CHKK-CK-2BHK-Res.NordicCertHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
Aiko Kensha No Michi GoEx.CHK-2CHKK-CK-3BHKMarita Sørensen
JUNIOR KLASSE TISPE
Taigen Saukra Go Shun’you KenshaEx.JK-1JKK-CK-CERT-2BTK-Res.NordicCertInger-Karin Helander
ÅPEN KLASSE TISPE
Rikahime Go TokimitsuEx.AK-1AKK-CK-R.CERT-3BTKBritt Nyberg
Boushuu No Hana Go Tatsuya KenshaVg.AKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
P’Seiko No Tora No TokimitsuExc.AK-2AKKDag Steinar Kompelien og Marianne Langseth
CHAMPION KLASSE TISPE
Wanami Go KiyamaExc.CHK.2CHKK-CK-4BTKDag Steinar Kompelien og Marianne Langseth
Deiji-go del’Antico MatagiEx.CHK-3CHK-CKBritt Nyberg
Linekjørven’s Kanpai Må-JeExcCHK-1CHK-CK-1BTK-NordicCert-BIMHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
Norsk Dalmatiner Klubb09.08.2020 (1 akita)Dommer: Elin Normanseth
ÅPEN KLASSE TISPE
Osen Go Dell’antico MatagiExc.AK-2AKK-CK-CERT-1BTK-BIRMonica NIlsson
Norsk Dalmatiner Klubb08.08.2020 (1 akita)Dommer: Lisbeth Campbell
UNGHUND KLASSE TISPE
Linekjørven’s Shin-må AimiExc.UK-2UKKLene Berggren
NKK Trondheim15.02.2020 (5 akita)Dommer: Marit Sunde
CHAMPION KLASSE HANN
Hokuun-go Tatsuya KenshaEx.CHK-1CHKK-CK-1BHK-BIRHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
JUNIOR KLASSE TISPE
Taigen Saukra Go Shun’you KenshaEx.JK-1JKK-CK-CERT-1BTK-BIMInger-Karin Helander
Linekjørven’s Shin-må AimiExc.JK-2JKKLene Berggren
Linekjørven’s Shin-må Saki EmikoVG.JKHanne K Kjelsberg-Odden
CHAMPION KLASSE TISPE
Linekjørven’s Kanpai Må-JeExcCHK-1CHK-CKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
Norsk Miniatyrhundklubb, Letohallen01.03.2020 (2 akita)Dommer: Ashley Reid
JUNIOR KLASSE TISPE
Rikahime Go TokimitsuEx.JK-1JKK-CK-CERT-1BTK-BIRBritt Nyberg
CHAMPION KLASSE TISPE
Deiji-go del’Antico MatagiEx.CHK-1CHK-CK-2BTKBritt Nyberg
Norsk Miniatyrhundklubb, Letohallen29.02.2020 (2 akita)Dommer: Tiina Taulos
JUNIOR KLASSE TISPE
Rikahime Go TokimitsuEx.JK-1JKKBritt Nyberg
CHAMPION KLASSE TISPE
Deiji-go del’Antico MatagiEx.CHK-1CHK-CK-1BTK-BIR-BIG4Britt Nyberg
NKK Bø I Telemark15.02.2020 (5 akita)Dommer: Joyce Crawford-Manton
CHAMPION KLASSE HANN
Hokuun-go Tatsuya KenshaEx.CHK-1CHKK-CK-1BHK--BIRHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
JUNIOR KLASSE TISPE
Taigen Saukra Go Shun’you KenshaEx.JK-1JKK-CK-CERT-3BTKInger-Karin Helander
UNGHUND KLASSE TISPE
Boushuu No Hana Go Tatsuya KenshaVg.UK-1UKKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
ÅPENKLASSE TISPE
Aihime Geisha No OdayakanaExc.AK-1AKK-CK-Cert-2BTK-R.CACIBCamilla Hegland Løkenhagen
CHAMPION KLASSE TISPE
Linekjørven’s Kanpai Må-JeExcCHK-1CHK-CK-1BTK-CACIB-BIMHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
NKK Bø I Telemark14.02.2020 (4 akita)Dommer: Karin Sjøholm-Østlund
CHAMPION KLASSE HANN
Hokuun-go Tatsuya KenshaEx.CHK-1CHKK-CK-1BHK-Nordic Cert-BIRHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
JUNIOR KLASSE TISPE
Taigen Saukra Go Shun’you KenshaEx.JK-1JKK-CK-CERT-2BTK-Res.Nordic CertInger-Karin Helander
UNGHUND KLASSE TISPE
Boushuu No Hana Go Tatsuya KenshaEx.UK-1UKK-CK-R.CERT-3BTKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
CHAMPION KLASSE TISPE
Linekjørven’s Kanpai Må-JeExcCHK-1CHK-CK-1BTK-Nordic.Cert-BIMHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
Norsk Chow Chow Klubb, Ler08.02.2020 (1 akita)Dommer: Arne Foss
ÅPEN KLASSE TISPE
Linekjørven’s Kosu Ni-nalaEx.AK-1AKK-CK-CERT-1BTK-BIRTrine Knipenberg
Ølen-Etna-Vindafjord Hundeklubb08.02.2020 (2 akita)Dommer: Svein Bjørnes
ÅPEN KLASSE HANN
Kirey Kazoku RempoExAK-1AKKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
UNGHUND KLASSE TISPE
Akari Hi Izuru Kuni KaraEx.UK-1UKK-CK-CERT-1BTK-BIRTove Nancy Sjo
HundResultatEier
NKK Lillehammer09.08.2020 (11 akita)Dommer: Anne Indergaard
JUNIOR KLASSE HANN ‎‎ 
Zuito Og Wataky KenshaVG.JKDag Steinar Kompelien og Marianne Langseth
ÅPEN KLASSE HANN
Hiromitsu Ryujiro GoEx.AK-1AKK-CK-CERT-1BHK-Nordic Cert-BIRBellarina Nurminen, SF
CHAMPION KLASSE HANN
Hokuun-go Tatsuya KenshaEx.CHK-1CHKK-CK-2BHK-Res.NordicCertHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
Aiko Kensha No Michi GoEx.CHK-2CHKK-CK-3BHKMarita Sørensen
JUNIOR KLASSE TISPE
Taigen Saukra Go Shun’you KenshaEx.JK-1JKK-CK-CERT-2BTK-Res.NordicCertInger-Karin Helander
ÅPEN KLASSE TISPE
Rikahime Go TokimitsuEx.AK-1AKK-CK-R.CERT-3BTKBritt Nyberg
Boushuu No Hana Go Tatsuya KenshaVg.AKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
P’Seiko No Tora No TokimitsuExc.AK-2AKKDag Steinar Kompelien og Marianne Langseth
CHAMPION KLASSE TISPE
Wanami Go KiyamaExc.CHK.2CHKK-CK-4BTKDag Steinar Kompelien og Marianne Langseth
Deiji-go del’Antico MatagiEx.CHK-3CHK-CKBritt Nyberg
Linekjørven’s Kanpai Må-JeExcCHK-1CHK-CK-1BTK-NordicCert-BIMHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
Norsk Dalmatiner Klubb09.08.2020 (1 akita)Dommer: Elin Normanseth
ÅPEN KLASSE TISPE
Osen Go Dell’antico MatagiExc.AK-2AKK-CK-CERT-1BTK-BIRMonica NIlsson
Norsk Dalmatiner Klubb08.08.2020 (1 akita)Dommer: Lisbeth Campbell
UNGHUND KLASSE TISPE
Linekjørven’s Shin-må AimiExc.UK-2UKKLene Berggren
NKK Trondheim15.02.2020 (5 akita)Dommer: Marit Sunde
CHAMPION KLASSE HANN
Hokuun-go Tatsuya KenshaEx.CHK-1CHKK-CK-1BHK-BIRHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
JUNIOR KLASSE TISPE
Taigen Saukra Go Shun’you KenshaEx.JK-1JKK-CK-CERT-1BTK-BIMInger-Karin Helander
Linekjørven’s Shin-må AimiExc.JK-2JKKLene Berggren
Linekjørven’s Shin-må Saki EmikoVG.JKHanne K Kjelsberg-Odden
CHAMPION KLASSE TISPE
Linekjørven’s Kanpai Må-JeExcCHK-1CHK-CKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
Norsk Miniatyrhundklubb, Letohallen01.03.2020 (2 akita)Dommer: Ashley Reid
JUNIOR KLASSE TISPE
Rikahime Go TokimitsuEx.JK-1JKK-CK-CERT-1BTK-BIRBritt Nyberg
CHAMPION KLASSE TISPE
Deiji-go del’Antico MatagiEx.CHK-1CHK-CK-2BTKBritt Nyberg
Norsk Miniatyrhundklubb, Letohallen29.02.2020 (2 akita)Dommer: Tiina Taulos
JUNIOR KLASSE TISPE
Rikahime Go TokimitsuEx.JK-1JKKBritt Nyberg
CHAMPION KLASSE TISPE
Deiji-go del’Antico MatagiEx.CHK-1CHK-CK-1BTK-BIR-BIG4Britt Nyberg
NKK Bø I Telemark15.02.2020 (5 akita)Dommer: Joyce Crawford-Manton
CHAMPION KLASSE HANN
Hokuun-go Tatsuya KenshaEx.CHK-1CHKK-CK-1BHK--BIRHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
JUNIOR KLASSE TISPE
Taigen Saukra Go Shun’you KenshaEx.JK-1JKK-CK-CERT-3BTKInger-Karin Helander
UNGHUND KLASSE TISPE
Boushuu No Hana Go Tatsuya KenshaVg.UK-1UKKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
ÅPENKLASSE TISPE
Aihime Geisha No OdayakanaExc.AK-1AKK-CK-Cert-2BTK-R.CACIBCamilla Hegland Løkenhagen
CHAMPION KLASSE TISPE
Linekjørven’s Kanpai Må-JeExcCHK-1CHK-CK-1BTK-CACIB-BIMHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
NKK Bø I Telemark14.02.2020 (4 akita)Dommer: Karin Sjøholm-Østlund
CHAMPION KLASSE HANN
Hokuun-go Tatsuya KenshaEx.CHK-1CHKK-CK-1BHK-Nordic Cert-BIRHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
JUNIOR KLASSE TISPE
Taigen Saukra Go Shun’you KenshaEx.JK-1JKK-CK-CERT-2BTK-Res.Nordic CertInger-Karin Helander
UNGHUND KLASSE TISPE
Boushuu No Hana Go Tatsuya KenshaEx.UK-1UKK-CK-R.CERT-3BTKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
CHAMPION KLASSE TISPE
Linekjørven’s Kanpai Må-JeExcCHK-1CHK-CK-1BTK-Nordic.Cert-BIMHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
Norsk Chow Chow Klubb, Ler08.02.2020 (1 akita)Dommer: Arne Foss
ÅPEN KLASSE TISPE
Linekjørven’s Kosu Ni-nalaEx.AK-1AKK-CK-CERT-1BTK-BIRTrine Knipenberg
Ølen-Etna-Vindafjord Hundeklubb08.02.2020 (2 akita)Dommer: Svein Bjørnes
ÅPEN KLASSE HANN
Kirey Kazoku RempoExAK-1AKKHanne K Kjelsberg Odden & Carl Jensen
UNGHUND KLASSE TISPE
Akari Hi Izuru Kuni KaraEx.UK-1UKK-CK-CERT-1BTK-BIRTove Nancy Sjo