UTSTILLINGER

UTSTILLINGSRESULTATER 

2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
2013 2014 2015 2016 2017 2018          
 
(Resultater per kommende nr. 1/2018 av Akita Posten)

2017

Norsk Dobermann Klub, Letohallen,
28.12.2017 (4 akita)

Dommer: Viktor Lobakin

CHAMPION KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Hokuun-Go Tatsuya Kensha

ExcCHK-1CHK

Hanne K Kjelsberg-Odden

UNGHUND KLASSE TISPE

Tayoris Sakura Go of Toshi

Exc.UK-1UKK

Hanne K Kjelsberg-Odden

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ängsmyren’s Taibou No Mariko

VG.AK-1AKK

Rita Solvang

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

N’shera Von Shinrai

Exc.CHK-1.CHKK-CK-1BTK-BIR  

Camilla og Ole-Christian Løkenhagen

 

NKK Lillestrøm Dogs4-All,
18.11.2017 (10 akita)

Dommer: Gunnar Nyman

CHAMPION KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Hokuun-Go Tatsuya Kensha

ExcCHK-3CHK-CK-3BHK

Hanne K Kjelsberg-Odden

Daikouhou Go Kagano Yaoya

ExcCHK-3CHK-CK-2BHK-R.CACIB

Magne Bergersen

Aiko Kensha No Michi Go

ExcCHK-3CHK-CK-1BHK-CACIB-BIM

Marita Sørensen

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Taikoutora No Pappa’ko

VG.AK-2AKK

Lisbeth O Høyem

Ängsmyren’s Taibou No Mariko

EXC.AK-1AKK

Rita Solvang

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Misaki Go Kiyama

Exc.CHK-1.CHKK-CK-1.BTK-CACIB-BIR

Inger-Karin Helander

Nadeshiko Go Tokimitsu No Himitsu

Exc.CHK-3.CHKK  

Monica Nilsson

N’shera Von Shinrai

VG.CHK-4.CHKK  

Camilla og Ole-Christian Løkenhagen

Asagiri No Kaneko Go Shun’You Kensha

Exc.CHK-2.CHKK  

Lisbeth O Høyem

VETERAN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas I-ma-ru Eikou No Hoshi

Exc.VTK-1VTKK- CK-2BTK

Lisbeth O Høyem

 

Kongsberg Hundeklubb
28.10.2017 (1 akita)

Dommer: Zorica Salijevic

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

N’shera Von Shinrai

Exc CHK-1CHKK-CK-1BTK-BIR   

Camilla og Ole-Christian Løkenhagen


NKK Harstad
07.10.2017 (1 akita)

Dommer: Liz-Beth C Liljeqvist

JUNIOR KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Te-Mi Moriyoshi-san

ExcJK-1JKK-CK-Cert-1BHK-BIR   

Kåre Thune

 

Bjerkvik Hundeklubb
Sortland, 17.09.2017 (1 akita)

Dommer: Per-Harald Nymark

JUNIOR KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Te-Mi Moriyoshi-san

VGJK-1JKK

Kåre Thune

 

Narvik Trekk- og Brukshundklubb
16.09.2017 (1 akita)

Dommer: Eva Borg-Liljeqvist

JUNIOR KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Te-Mi Moriyoshi-san

ExcJK-1JKK-CK-Cert-1BHK-BIR 

Kåre Thune

 

Norsk Dalmatinerklubb,

Tromsø, 03.09.2017 (1 akita)

Dommer: Erwin Deutscher

JUNIOR KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Te-Mi Moriyoshi-san

ExcJK-1JKK-CK-Cert-1BHK-BIR  

Kåre Thune

 

Steinkjer Hundeklubb,
02.09.2017 (7 akita)

Dommer: Wenche Eikeseth

JUNIOR KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Te-Mi Amidaike-san

ExcJK-1JKK 

Lisbeth O Høyem

UNGHUND KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Taikoutora No Mamma’ko

Exc.UK-1.UKK –CK-Cert-4BTK

Lisbeth O Høyem

Ak-inu-bas Taikoutora No Pappa’ko

Exc.UK-2.UKK

Lisbeth O Høyem

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Satsuki-bare No Shiawase

ExcAK-1AKK-CK-3BTK

Lisbeth O Høyem

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Ei-ko Yama No Momiji

Exc.CHK-2.CHKK –CK-2BTK  

Lisbeth O Høyem

Asagiri No Kaneko Go Shun’You Kensha

Exc.CHK-1.CHKK-CK-1.BTK-BIR

Lisbeth O Høyem

VETERAN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas I-ma-ru Eikou No Hoshi

Exc.VTK-1VTKK-

Lisbeth O Høyem

 

Tromsø Hundeklubb,
Tromsø, 02.09.2017 (1 akita)

Dommer: Leni Finne

JUNIOR KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Te-Mi Moriyoshi-san

ExcJK-1JKK-CK-Cert-1BHK-BIR 

Kåre Thune

 

Norsk Basenjiklubb,
Drammen,  28.08.2017 (1 akita)

Dommer: Andras Polgar

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Misaki Go Kiyama

Exc.CHK-1CHKK-CK-BIR

Inger-Karin Helander

 

Norsk Leonberger Klubb,
Drammen,  26.08.2017 (1 akita)

Dommer: Petr Rehanek

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Misaki Go Kiyama

Exc.CHK-1CHKK-CK-BIR  

Inger-Karin Helander

 

NKK Lillehammer,
19.08.2017 (2 akita)

Dommer: Lisbeth Campbell

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Linekjørven’s Kanpai Må-Je

ExcCHK-1CHKK

Hanne K Kjelsberg Odden

Misaki Go Kiyama

Exc.CHK-2CHKK

Inger-Karin Helander

 

Norsk Myndeklubb,
Nesbyen,  06.08.2017 (1 akita)

Dommer: Moa Persson

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Misaki Go Kiyama

Exc.CHK-1CHKK-CK-BIR-BIG-3.BIS

Inger-Karin Helander

 

Norsk Myndeklubb,
Nesbyen,  05.08.2017 (1 akita)

Dommer: Svein-Bjarne Helgesen

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Misaki Go Kiyama

Exc.CHK-1CHKK-CK-BIR-4.BIG

Inger-Karin Helander

 

Moss og Omegn Hundeklubb
Råde, 30.07.2017 (1 akita)

Dommer: Petru Muntean

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Nadeshiko Go Tokimitsu No Himitsu

ExcCHK-1CHK-CK-1BTK-BIR

Monica Nilsson

 

Norsk Dalmatiner Klubb
Råde, 29.07.2017 (2 akita)

Dommer: Malgorzata Wieremiejczyk

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ängsmyren’s Taibo No Mariko

Exc.AK-1AKK-CK-Cert-1BTK-BIR

Rita Solvang

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Nadeshiko Go Tokimitsu No Himitsu

ExcCHK-1CHK-CK-2BTK

Monica Nilsson

 

Norsk Eurasierklubb
Vålerbanen, 16.07.2017 (1 akita)

Dommer: Saija Juutilainen

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Deiji Go Dell’antico Matagi

Exc.AK-1AKK-CK-1BTK-BIR

Britt Nyberg

 

Norsk Eurasierklubb
Vålerbanen, 15.07.2017 (1 akita)

Dommer: Anthony Kelly

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ängsmyren’s Taibo No Mariko

VG.AK-1AKK

Rita Solvang

 

NKK Trondheim,
01.07.2017 (6 akita)

Dommer: Francisco Ruiz Rodriguez

UNGHUND KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Taikoutora No Pappa’ko

Exc.UK-2.UKK

Lisbeth O Høyem

Ak-inu-bas Taikoutora No Mamma’ko

Exc.UK-1.UKK –CK-Cert-1BTK-CACIB-BIR

Lisbeth O Høyem

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Fumiko Go Sveika

VGAK-1AKK

Migle Karaliute

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Asagiri No Kaneko Go Shun’You Kensha

Exc.CHK-1.CHKK-CK-3.BTK-R.CACIB

Lisbeth O Høyem

Misaki Go Kiyama

Exc.CHK-2.CHKK –CK-4BTK  

Inger-Karin Helander

VETERAN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas I-ma-ru Eikou No Hoshi

Exc.VTK-1VTKK-CK-2BTK  

Lisbeth O Høyem

 

NKK Tromsø
18.06.2017 (1 akita)

Dommer: Hans Almgren

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Fumiko Go Sveika

ExcAK-1AKK-CK-1BTK-BIR

Migle Karaliute

 

NKK Tromsø
17.06.2017 (1 akita)

Dommer: Hans Erik Pedersen

JUNIOR KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-basTe-Mi Moriyoshi-san

ExcJK-1JKK 

Kåre Thune

 

Tromsø Hundeklubb
17.06.2017 (1 akita)

Dommer: Freddie Klindrup

JUNIOR KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-basTe-Mi Moriyoshi-san

ExcJK-1JKK 

Kåre Thune

 

NKK Oslo, Ekeberg,
 10.06.2017 (5 akita)

Dommer: Boo Lundström

CHAMPION KLASSE HANNHUND

Hund

Resultat

Eier

Daikouhou Go Kagano Yaoya

ExcCHK-1CHKK-CK-1BHK-CACIB-BIM

Magne Bergersen

UNGHUND KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Yaotome Go Kinboshi

G.UK

 

Amaterasu No Himekami

G.UK

Magne Bergsen

Ängsmyren’s Taibo No Mariko

Exc.UK-1UKK

Rita Solvang

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Misaki Go Kiyama

Exc.CHK-1.CHKK –CK-1BTK-CACIB- BIR-BIG.3

Inger-Karin Helander

 

Norsk Shiba Klubb,
Hunderfossen 04.06.2017 (29 akita)

Dommer: Göran Arvidsson

UNGHUND KLASSE HANN

Hund

Resultat

Eier

Ängsmyren’s Taibo No Kenji

0

Anita Andreassen Vatle

Ängsmyren’s Taibo No Kiniro

Exc.UK-1UKK

Anne Cedervall

CHAMPION KLASSE HANN

Hund

Resultat

Eier

Aiko Kensha No Michi Go

ExcCHK-3CHKK-CK-3BHK

Marita Sørensen

Hokuun-go Tatsuya Kensha

ExcCHK-1CHKK-CK-1BHK-BIM

Hanne K Kjelsberg Odden/Carl Jensen

Daikouhou Go Kagano Yaoya

ExcCHK-2CHKK-CK-2BHK

Magne Bergersen

VETERAN KLASSE HANN

Hund

Resultat

Eier

Tensai Halne Wzgorze

ExcVTK-1VTKK-CK-4BHK

Vebjørn Strandvik

JUNIOR KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Tayori’s Sakura Go of Toshi

VG.JK-1JKK

Hanne K Kjelsberg Odden

UNGHUND KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ak-inu-bas Taikoutora No Pappa’ko

Exc.UK-1.UKK-CK

Lisbeth O Høyem

Ängsmyren’s Taibo No Mariko

Exc.UK-2UKK-CK

Rita Solvang

Deiji Go Dell’antico Matagi

ExcUK-3UKK

Britt Nyberg

Amaterasu No Himekami

S.UK

Magne Bergsen

Ängsmyren’s Taibo No Maiko

G.UK

Magne Bergersen

Ak-inu-bas Taikoutora No Mamma’ko

VG.UK-4.UKK

Lisbeth O Høyem

ÅPEN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Kiichi Go Shun’You Kensha

G.AK

Odd Taagvold

Linekjørven’s Nirei Wau

EXC.AK-4AKK

Erland S. Kjelsberg

Linekjørven’s Domo Arigato

EXC.AK-3AKK

Sara Johansson, S

Kioko No Shiroi Taira

G.AK

Odd Taagvold

Ak-inu-bas Satsuki Bara No  Ichika

EXC.AK-1AKK-CK-Cert-4BTK

Odd Einar Svendsen Greipsland

Saika Av Rai-on

EXC.AK-2AKK-CK-R.Cert

Bjørglise Remso

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Misaki Go Kiyama

ExcCHK-2CHK-CK-2BTK

Inger-Karin Helander

Linekjørven’s Kanpai Må-Je

ExcCHK-4CHKK-CK

Hanne K Kjelsberg Odden

Raion’s Masami

Exc.CHK

Vebjørn Strandvik

Nadeshiko Go Tokimitsu No Himitsu

ExcCHK-3CHK-CK

Monica Nilsson

Asagiri No Kanako  Go Shun’you Kensha

ExcCHK-1CHK-CK-1BTK-BIR-BIS

Lisbeth O Høyem

Linekjørven’s Sotachi

KIP

Anne Liv Lidtveit

VETERAN KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Karen Go Kurashiki Wakamatsusou

ExcVTK-2VTKK-CK

Britt Nyberg/Dag Rune Egge

Kintos Tateishi Aisan of Tsuko

ExcVTK-4VTKK

Unni og Odd Einar Greipsland

Ak-inu-bas I-ma-ru Eikou No Hoshi

ExcVTK-3VTKK

Lisbeth O Høyem

Tsuko Ta-Ai Ninja

ExcVTK-1VTKK-CK-3BTK-BIR.Veteran-Beste Veteran

Unni og Odd Einar Greipsland

 

Norsk Akita Klubb,
Hunderfossen 03.06.2017 (31 akita)

Dommer: Eivind Mjærum

UNGHUND KLASSE HANN

Hund

Resultat

Eier

Ängsmyren’s Taibo No Kiniro

VG.UK-1UKK

Anne Cedervall

Ängsmyren’s Taibo No Kenji

 KIP

Anita Andreassen Vatle

CHAMPION KLASSE HANN

Hund

Resultat

Eier

Hokuun-go Tatsuya Kensha

ExcCHK-3CHKK-CK-3BHK

Hanne K Kjelsberg Odden/Carl Jensen

Aiko Kensha No Michi Go

ExcCHK-2CHKK-CK-2BHK

Marita Sørensen

Daikouhou Go Kagano Yaoya

ExcCHK-1CHKK-CK-1BHK-BIM

Magne Bergersen

VETERAN KLASSE HANN

Hund

Resultat

Eier

Tensai Halne Wzgorze

ExcVTK-1VTKK

Vebjørn Strandvik

JUNIOR KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Tayori’s Sakura Go of Toshi

Exc.JK-1JKK

Hanne K Kjelsberg Odden

Tayori’s Nintai Go of Toshi

Exc.JK-2JKK

Marie Bjørneseth

UNGHUND KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Ängsmyren’s Taibo No Mariko

Exc.UK-4UKK

Rita Solvang

Deiji Go Dell’antico Matagi

ExcUK-2UKK-CK

Britt Nyberg

Ak-inu-bas Taikoutora No Pappa’ko

Magne Bergersen

Ängsmyrens Taibo No Mariko

Exc.UK-1.UKK –CK-2BTK

Rita Solvang

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Linekjørven’s Kanpai Må-je

Exc.CHK-1.CHKK –CK-1BTK-BIR

Hanne K Kjelsberg-Odden

 

NKK, Kristiansand
18.03.2017 (2 akita)

Dommer: Eivind Mjærum

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Aiko Kensha No Michi Go

Exc.CHK-1.CHKK –CK-1BHK-CACIB- BIR-4BIG

Marita Sørensen

CHAMPION KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier

Linekjørvens Sotachi

Exc.CHK-1.CHKK –CK-1BTK-CACIB- BIM

Anne Liv Lidtveit

 

Norsk Miniatyrhund Klubb,
Letohallen, 05.03.2017 (3 akita)

Dommer: Rony Doedjins

UNGHUND KLASSE TISPE

Hund

Resultat

Eier