UTSTILLINGER

UTSTILLINGSRESULTATER 

2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
2013 2014 2015 2016 2017            
 
(Resultater per nr. 1/2014 av Akita Posten)

2013

 

Letohallen, 28.12.2013 (3 akita)
Dommer: Leif Lehman-Jørgensen

ÅPEN KLASSE - HANN

 

Tsuko Chu-Ai Jou
Eiere: Unni og Odd Einar Greipsland

ExcCHK-1CHKK-CK-1BHK-BIM

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

Tsuko Ta-Ai Ninja

ExcCHK-1CHKK-

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

CK-1BTK-BIR

VETERAN KLASSE - TISPE

 

Kintos Tateishi Aisan of Tsuko

Exc.VTK-1VTKK-

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

CK-2BTK  

 

NKK, Lillestrøm, 16.11.2013 (14 akita)
Dommer: Mona Selbach

JUNIOR KLASSE – HANN

 

Kumagai No H’Shintora

Exc.JK-1JKK

Eier: Monica Mikkelsen

 

Uchi Kazoku Kanshin

VG.JK-2JKK

Eier: Monica Nilsson

 

ÅPEN KLASSE - HANN

 

Tsuko Chu-Ai Jou

ExcAK-1AKK-CK-

Eiere: Unni og Odd Einar Greipsland

CERT-2BHK-R.CACIB

CHAMPION KLASSE - HANN

 

Tensai Halne Wzgorze

ExcCHK-1CHKK-

Eier: Vebjørn Strandvik

CK-1BHK-CACIB-BIM

Ak-inu-bas Eynni Idri No Koutei

ExcCHK-2CHKK-

Eiere: Tor Amund Røsberg

CK-3BHK

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Asagiri No Kanako Go Shun’You Kensha

Exc.JK-3JKK

Eier: Lisbeth Høyem

 

Misaki Go Kiyama

Exc.JK-1JKK-CK-

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CERT-3BTK

Ak-inu-bas Ei-ko Yama No Momiji

Exc.JK-2JKK

Eier: Lisbeth Høyem

 

Keiko Sfora Z Krasnego Boru

VG.JK-4JKK

Eier: Monica Nilsson

 

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

Raions Masami

ExcCHK-1CHKK-

Eier: Vebjørn Strandvik

CK-2BTK-CACIB

C’Meika Go of Kamino Ken

Exc.CHK-2CHKK-

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CK-4BTK  

Tsuko Ta-Ai Ninja

ExcCHK-3CHKK-

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

CK

VETERAN KLASSE - TISPE

 

Ak-inu-bas I-ma-ru Eikou No Hoshi

ExcVTK-1VTKK-

Eier: Lisbeth Høyem

CK-1BTK-BIR

Kintos Tateishi Aisan of Tsuko

Exc.VTK-2VTKK-

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

CK

 

Orkdal Hundeklubb, 09.11.2013 (2 akita)
Dommer: Dagmar Klein

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Ak-inu-bas Ei-ko Yama No Momiji

Exc.Jk-1JKK-CK-

Eiere: Lisbeth Høyem

CERT-1BTK-BIR

ÅPEN KLASSE - TISPE

 

Kiichi Og Shun’You Kensha

1AK-1AKK-CK-

Eier: Odd Taagvold

R.CERT-2BTK

 

NDKl, Letohallen, 27.10.2013 (2 akita)
Dommer: Pedro Sanchez Delerue

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Misaki Go Kiyama

Exc.JK-1JKK-CK-

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CERT-1BTK-BIR

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

C’Meika Go of Kamino Ken

Exc.CHK-1CHKK-

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CK-2BTK

 

NDKl, Letohallen, 12.10.2013 (4 akita)
Dommer: Yochai Barak

JUNIOR KLASSE – HANN

 

Uchi Kazoku Kanshin

VG.JK-1JKK

Eier: Monica Nilsson

 

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Ak-inu-bas Ei-ko Yama No Momiji

Exc.Jk-1JKK-CK-

Eiere: Lisbeth Høyem

CERT1BTK-BIR

Asagiri No Kanako Go Shun’You Kensha

Exc.JK-1JKK-CK- R.CERT-2BTK

Eiere: Lisbeth Høyem

 

Keiko Sfora Z Krasnego Boru

VG.JK-3JKK

Eier: Monica Nilsson

 

 

NDKl, Letohallen, 12.10.2013 (5akita)
Dommer: Jose Monteiro De Barros Cabral

JUNIOR KLASSE – HANN

 

Uchi Kazoku Kanshin

VG.JK

Eier: Monica Nilsson

 

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Ak-inu-bas Ei-ko Yama No Momiji

Exc.Jk-1JKK-CK-

Eiere: Lisbeth Høyem

CERT1BTK-BIR

Asagiri No Kanako Go Shun’You Kensha

Exc.JK-1JKK-CK- R.CERT-3BTK

Eiere: Lisbeth Høyem

 

Keiko Sfora Z Krasnego Boru

VG.JK-3JKK

Eier: Monica Nilsson

 

VETERAN KLASSE - TISPE

 

Kintos Tateishi Aisan of Tsuko

Exc.VTK-1VTKK-

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

CK-2BTK

 

NKK, Harstad, 05.10.2013 (3 akita)
Dommer: Wera Hübental

JUNIOR KLASSE – HANN

 

Ak-inu-bas Eiko Kita No Toumin Guma

VG.JK-2JKK

Eiere: Kåre B Tune

 

Kumagai No H’Shintora

Exc.JK-1JKK-CK-

Eier: Monica Mikkelsen

CERT-1BHK-BIR

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Asagiri No Kanako Go Shun’You Kensha

Exc.JK-1JKK-CK- CERT-1BTK-BIM

Eiere: Lisbeth Høyem

 

Norsk Dalmatinerklubb, Tromsø, 08.09.2013 (1 akita)
Dommer: Erna-Britt Nordin

JUNIOR KLASSE – HANN

 

Kumagai No H’Shintora
Eier: Monica Mikkelsen

Exc.JK-1JKK

 

Steinkjer Hundeklubb, 07.09.2013 (3 akita)
Dommer: Wera Hübental

ÅPEN KLASSE – HANN

 

Ak-inu-bas Eynni Idri No Koutei

Exc.AK 1.AKK CK

Eiere: Tor Amund Røsberg

CERT 1.BHK BIR

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Asagiri No Kanako Go Shun’You Kensha

Exc.JK-1JKK-CK- CERT-1BTK-BIM

Eiere: Lisbeth Høyem

 

VETERAN KLASSE – TISPE

 

Ak-inu-bas I-ma-ru Eikou No Hoshi Eiere: Lisbeth Høyem/Geir Aasheim

Exc.VTK-1VTK-CK-R.CERT-2BTK

Tromsø Hundeklubb, 07.09.2013 (1 akita)
Dommer: Colette Muldoon

JUNIOR KLASSE – HANN

 

Kumagai No H’Shintora
Eier: Monica Mikkelsen

VG.JK-1JKK

 

NKK, Oslo, 24.08.2013 (5 akita)
Dommer: Terje Lindstrøm

CHAMPION KLASSE – HANN

 

Lryo Tokimitsu

Exc.JK, 1JKK

Eiere:  Irina Balandina, RU

 

Aiko Kensha No Michi Go
Eier: Marita Sørensen

Exc.JK,2-JKK

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Yuki Tenshi Akemi

Exc.JK,2-JKK, CK

Eier: Irina Balandina, RU

R-CERT, 3BTK

Misaki Go KiYama

Exc.JK 1.JKK CK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CERT 1.BTK BIR

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

C’meika Go of Kamino Ken

ExcCHK-1CHKK,

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CK, 2BTK, CACIB

 

Gjøvik Hundeklubb, 17.08.2013 (1 akita)
Dommer: Petr Rehanek

JUNIOR  KLASSE – HANN

 

Aiko Kensha No Michi Go
Eier: Marita Sørensen

Exc.JK,1-JKK-CK-CERT-1BHK-BIR

Norsk Tibetansk Terrierklubb, Nesbyen, 04.08.2013 (1 akita)
Dommer: Rui Oliveira

ÅPEN KLASSE – TISPE

 

Tsuko Chu-Ai Shimai
Eier: Erland Kjelsberg/Hanne Kjeldsbergodden

Exc.AK1-AKK

Norsk Myndeklubb, Nesbyen, 03.08.2013 (1 akita)
Dommer: Sean Delmar

ÅPEN KLASSE – TISPE

 

Tsuko Chu-Ai Shimai
Eier: Erland Kjelsberg/Hanne Kjeldsbergodden

Exc.AK1-AKK-CK-CERT-1BTK-BIR

 

NKK, Trondheim, 06/07.2013 (2 akita)
Dommer: Colette Muldoon

CHAMPION KLASSE – HANN

 

Sesshuu  Go Kumamoto Kishi

Exc.CHK 1.CHKK

Eiere: Dimitry Glazov, RU

CK CERT 1.BHK BIR-CACIB

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

Utagawa Djenima Go ShunYou Kensha

Exc.CHK 1.CHKK

Eiere: Dimitry Glazov, RU

CK CERT 1.BTK BIM-CACIB

 

Gjøvik Hundeklubb, 30.06.2013 (1 akita)
Dommer: Britt Nyberg

ÅPEN KLASSE – TISPE

 

Tsuko Chu-Ai Shimai
Eier: Erland Kjelsberg/Hanne Kjeldsbergodden

Exc.AK1-AKK-CK-CERT-1BTK-BIR

 

NKK, Drammen, 01.06.2013 (1 akita) 
Dommer:

ÅPEN KLASSE – HANN

 

Kintos Takamiyama Go

G.AK

Eier: Anne Nilsen

 

 

Norsk Yorkshireterrierklubb, Furnes, 26.05.2013 (2 akita)  
Dommer: Francesco Cochetti

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Misaki Go KiYama

Exc.JK 1.JKK CK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CERT 2.BTK

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

C’meika Go of Kamino Ken

ExcCHK-1CHKK-CK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

1BTK-BIR-BIG.3

 

Norsk Shih-Tzu Klubb, Østlandsområdet, 25.05.2013 (2 akita)
Dommer: John Muldoon

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Misaki Go KiYama

Exc.JK 1.JKK CK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CERT 1.BTK BIR-BIG.4

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

C’meika Go of Kamino Ken

ExcCHK-1CHKK-CK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

2BTK 

 

Norsk American Akita Klubb, Hunderfossen, 12.05.2013
 (14 akita) Dommer: Diane Andersen, USA

ÅPEN KLASSE – HANN

 

Tsuko Chu-ai  Jou

EXC.AK-1AKK

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

 

CHAMPION KLASSE – HANN

 

Tensai Halne Wzgorze

Exc.CHK 3.CHKK CK

Eier: Vebjørn Strandvik

3.BHK

Novens Itashii

Exc.CHK 2.CHKK CK

Eier: Maria Engberg, S

2.BHK

Mazasis Karalius Ryuu Katami

Exc.CHK 1.CHKK CK

Eier: Kim Krusell, S

1.BHK BIR-BIS4

JUNIOR KLASSE – TISPE  
Misaki Go KiYama Exc.JK 1.JKK CK CERT 
Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander 4.BTK
ÅPEN UNGHUNDSKLASSE – TISPE  
Chizu Yamamoto Exc.UK-1UKK
Eier: Elin Svendsen  

ÅPEN KLASSE – TISPE

 

Aiko Kensha No Yuki Gin Oro No Hika

ExcAK-1AKK-CK

Eier: Maria Engberg, S

R.CERT-4BTK

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

Amaterasu No Uminai Gami

Exc.CHK 2.CHKK CK

Eier: Kim Krusell, S

2.BTK

Tsuko Ta-Ai Ninja

Exc.CHK 1.CHKK CK

Eiere: Unni /Odd Einar Greipsland

1.BTK BIM

Karen Go Kurashiki Wakamatsusou

Exc.CHK 4.CHKK CK

Eier: Britt Nyberg/Dag Rune Egge

 

Raion’s Masami

Exc.CHK

Eier: Vebjørn Strandvik

 

Kintos Tateishi Aisan of Tsuko

Exc.CHK

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

 

C’meika Go of Kamino Ken

Exc.CHK 3.CHKK CK 3.BTK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

 

VETERAN KLASSE – TISPE

 

Noven's Etsu ExcVTK-2VTKK
Eier: Vebjørn Strandvik 3BIS Veteran

 

 

Norsk Akita Klubb, Hunderfossen, 11.05.2013 (20 akita)
Dommer: Toshitsugu Watanabe

ÅPEN KLASSE – HANN

 

Tsuko Chu-ai  Jou

SGAK

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

 

CHAMPION KLASSE – HANN

 

Novens Itashii

ExcCHK-1CHK-CK

Eier: Maria Engberg, S

1BHK-BIM

Kohaku Halne Wzgorze

VGCHK-3CHK

Eier: Rudi & Gabi Schreder, S

 

Tensai Halne Wzgorze

G.CHK

Eier: Vebjørn Strandvik

 

Mazasis Karalius Ryuu Katami

ExcCHK-2CHKK

Eier: Kim Krusell, S

 

JUNIOR KLASSE – TISPE  
Ayumi Midori No Yokuchi G.JK
Eier: Rudi & Gabi Schreder, S  
Misaki Go KiYama Exc.JK 1.JKK CK
Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander CERT-2.BTK
Amaya Midori No Yokuchi G.JK
Eier: Rudi & Gabi Schreder, S  
ÅPEN UNGHUNDSKLASSE – TISPE  
Chizu Yamamoto S.UK
Eier: Elin Svendsen  

ÅPEN KLASSE – TISPE

 

Aiko Kensha No Yuki Gin Oro No Hika

ExcAK-1AKK-CK

Eier: Maria Engberg, S

R.CERT-4BTK

Miume Go Fuen No Oka

VG.AK-2AKK

Eier: Rudi & Gabi Schreder, S

 

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

C’meika Go of Kamino Ken

ExcCHK-1CHKK-CK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

1BTK-BIR-BIS4

Amaterasu No Uminai Gami

VG.CHK-4CHKK

Eier: Kim Krusell, S

 

Tsuko Ta-Ai Ninja

VG.CHK-3CHKK

Eiere: Unni /Odd Einar Greipsland

 

Raion’s Masami

G.CHK

Eier: Vebjørn Strandvik

 

Karen Go Kurashiki Wakamatsusou

ExcCHK-2CHKK- CK

Eier: Britt Nyberg/Dag Rune Egge

3BTK

Kintos Tateishi Aisan of Tsuko

S.CHK

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

 

VETERAN KLASSE – TISPE

 

Noven's Etsu ExcVTK-2VTKK
Eier: Vebjørn Strandvik 3BIS Veteran

Aibu del Sol Levante

ExcVTK-2VTKK

Eier: B Nyberg/T Gävert/DR Egge

 

 

 

Norsk Shiba Klubb, Hunderfossen, 11.05.2013 (15 akita)
Dommer: Yuichi Tomimoto

ÅPEN KLASSE – HANN

 

Tsuko Chu-ai  Jou

ExcAK-1AKK

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

 

CHAMPION KLASSE – HANN

 

Novens Itashii

ExcCHK-3CHK

Eier: Maria Engberg, S

 

Tensai Halne Wzgorze

ExcCHK-1CHK-CK-

Eier: Vebjørn Strandvik

1BHK-BIM

Mazasis Karalius Ryuu Katami

ExcCHK-2CHK-CK-

Eier: Kim Krusell, S

2BHK

JUNIORKLASSE – TISPE  
Misaki Go KiYama Exc.JK 1.JKK CK 
Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander CERT-1.BTK-BIR-BIS4
ÅPEN UNGHUNDSKLASSE – TISPE  
Chizu Yamamoto GUK
Eier: Elin Svendsen  

ÅPEN KLASSE – TISPE

 

Aiko Kensha No Yuki Gin Oro No Hika

ExcAK-1AKK-CK-

Eier: Maria Engberg, S

R.CERT-2BTK

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

Tsuko Ta-Ai Ninja

ExcCHK-1CHK-CK

Eiere: Unni /Odd Einar Greipsland

3BTK

Amaterasu No Uminai Gami

ExcCHK-3CHK

Eier: Kim Krusell, S

 

Raion’s Masami

ExcCHK-2CHKK-

Eier: Vebjørn Strandvik

CK- 4BTK

C’meika Go of Kamino Ken

ExcCHK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

 

Karen Go Kurashiki Wakamatsusou

ExcCHK-4CHKK

Eier: Britt Nyberg/Dag Rune Egge

 

Kintos Tateishi Aisan of Tsuko

ExcCHK

Eiere: Unni  og Odd Einar Greipsland

 

VETERAN KLASSE – TISPE

 

Noven's Etsu ExcVTK-2VTKK-CK
Eier: Vebjørn Strandvik 3BIS Veteran

Aibu del Sol Levante

ExcVTK-2VTKK

Eier: B Nyberg/T Gävert/DR Egge

 

 

NDKl,Letohallen, 28.04.2013 (1 akita)
Dommer:

ÅPEN KLASSE – HANN

 

Milstolpen’s Jumping Glory

G.AK

Eiere: Tina Gävert, S

 

NBSHK,Letohallen, 17.04.2013 (2 akita)
Dommer: Tesics, György

JUNIOR KLASSE – TISPE

 

Misaki Go KiYama

Exc.JK 1.JKK CK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CERT 1.BTK BIR

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

C’meika Go of Kamino Ken

ExcCHK-1CHKK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

 

NKK, Kristiansand, 16.03.2013 (2 akita)

Dommer: Horst Kliebenstein

CHAMPION KLASSE – HANN

 

Hiroshi Mine Go Akita Inu Of Cacic
Eier: Verena & Manfred John, D

ExcCHK-1CHK-CK-CERT-1BHK-CACIB –BIM

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

Emi Go Akita Inu Of Cacic

ExcCHK-1CHKK-

Eier: Verena & Manfred John, D

CK-CERT-1BTK-CACIB–BIR

NKK, Bø, 23.02.2013 (3 akita)

Dommer: Per Svarstad

CHAMPION KLASSE – HANN

 

Viribus Unitis Uma Goten
Eier: Kevin Malviluoto, SF

ExcCHK-1CHK-CK-CERT-1BHK –BIM

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

Karen Go Kurashiki Wakamatsusou

ExcCHK-1CHKK-

Eier: Britt Nyberg/Dag Rune Egge

CK-1BTK-CACIB–BIR

C’meika Go of Kamino Ken

ExcCHK-2CHKK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

 

NSchBKlubb, Hellerudsletta, 26.01.2013 (1 akita)
Dommer: Jens Utke Ramsing

CHAMPION KLASSE – TISPE

 

C’meika Go of Kamino Ken

ExcCHK-1CHKK

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander

CK-1BTK-BIR

VALP 6-9 mnd -TISPE

 

Misaki Go KiYama 1-BIRvalp

Eiere: Inger-Karin og Arvid Helander