UTSTILLING  AKTIV AKITA 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
2013 2014 2015 2016 2017            

Ti-På-Topp 2006
(Resultatene blir beregnet fra de 5 beste resultatene fra norske utstillinger.)


Toshiko's La-Ak Ikke Fidomen Sansai
 
U'Kaori Go of Kamino Ken
Hannhund  Poeng Utst Eier 
1. Toshiko's La-Ak Ikke FidoMen Sansai 54 5 Unni Greipsland
    Tsuko Sa-De Yukidaruma 54 5 Unni Greipsland
2. Ak-Inu-Bas Tim Lion Maru 44 5 Knut Rasmussen
3. Toshiko's Griz-e Lille Tigern 39 3 Synnøve Presthaug
4. Kintos Mikado Beni-Go 25 2 TGävert/DEgge/Nyberg
5. Novens Genji 13 1 E Novén/M Spetz, S
6. Novens Binsai 8 1 E Novén/M Spetz, S
7. Bodys Ooguma av Shogun 4 1 Magne Bergersen
Tispe Poeng Utst Eier
1. U'Kaori Go Of Kamino Ken 61 5 I-K/Arvid Helander
2. Ak-Inu-Bas I-Ma-Ru Eikou No Hoshi 60 5 L Høyem/G Aasheim
3. Noven's Etsu 57 5 Vebjørn Strandvik
4. R'Keiko Dela V. Des Dragons Sacres 24 2 Tina Gävert, S
5. Noven's Jinarushiki 22 2 E Novén/M Spetz, S
6. Renshi Dela V. Des Dragons Sacres 21 3 Vebjørn Strandvik
7. Shara Amaterasu Oomikami 20 2 Veronica Haugen
8. Aika 16 2 Tor Arne Rosenblad
9. Milstolpens Enity Red Queen 14 2 Monica Mikkelsen
10. Ängsmyrens Isen Yoki San 10 1 Erica Dagerfeldt, S.
      Isamashiis Baronessan Bon-Sai 10 1 Josefin Ekman, S
      Maru' Cindy av Shogun 10 1 Magne Bergersen
11. Syooris Chakari 7 1 Marita Johnson, S
12. Noven's Fujishima 5 1 E Novén/M Spetz, S
13. Yuki 4 1 Helle Richardsen
Beste Veteran Hannhund  Poeng Utst Eier 
1. Toshiko's La-Ak Ikke FidoMen Sansai 77 5 Unni Greipsland
2. Toshiko's Griz-Ke Lille Tigern 39 3 Synnøve Presthaug
3. Milstolpen's Ban-Gashira 1 1 I-K/Arvid Helander
Beste Veteran Tispe Poeng Utst Eier 
1. Kammuri Hana No Shiroi Taira 9 1 B Nyberg/F Holmberg

Beste Avlshanne

Poeng

Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. Rimujinmaru D'obakosow 134 3 E Novén/M Spetz, S
2. P'bumon D'obakosow 50 4 E Novén/M Spetz, S
3. Kaibatsu Body 18 2 Magne Bergersen

Beste Avlstispe

Poeng Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. Taihei No Shiroi Taira 104 2 L Høyem/G Aasheim
2. Tashyumeygoryukyu 50 2 E Novén/M Spetz, S
3. Novens Ginza-Go 18 2 E Novén/M Spetz, S

Beste Oppdretter

Poeng

Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. Ak-Inu-Ba 104 2 L Høyem/G Aasheim
2. Toshiko 93 2 Synnøve Presthaug
3. Shogun 14 2 Magne Bergersen


TI PÅ TOPP – AKTIV AKITA 2006
Sammenlagt – (de 5 beste resultatene fra hver gren teller)

Navn Eier/Fører: Poeng
Yoshi Svein Åkervik 3 poeng