UTSTILLING  AKTIV AKITA 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
2013 2014 2015 2016 2017            

Ti-På-Topp 2005
(Resultatene blir beregnet fra de 5 beste resultatene fra norske utstillinger.)


Toshiko's La-Ak Ikke FidoMen Sansai
 
U'Kaori Go of Kamino Ken
Hannhund  Poeng Utst Eier 
1. Toshiko’s La-Ak Ikke FidoMen
    Sansai
76 5 Unni Greipsland
2. Toshiko's Gri-Ke Lille Tigern' 27 3 Synnøve Presthaug
3. Ak-Inu-Bas Tim Lion Maru 25 2 Knut Rasmussen
4. Tsuko Sa-De Yukidaruma 24 5 Unni Greipsland
5. Kintos Mikado Beni-Go 17 1 DEgge/BNyberg/TGävert
6. Amateraso No Ida Ten 16 1 K. Sjöholm-Östlundh, Sv
7. Novéns Binsai 11 1 E. Novén/M.Spetz, Sv.
8. Ak-Inu-Bas Ch-Ima Samurai 10 1 Lisbeth Høyem
9. Kitsu's Sui-Chu Miyagi-Sanb 7 1 Hanne Kjelsberg
10. Marco 6 1 Thomas Næss Berg
    Body's Ooguma av Shogun 6 1 Magne Bergersen
Tispe Poeng Utst Eier
1. U'Kaori Go of Kamino Ken 55 5 Inger Karin/Arvid Helander
2. Aibu del Sol Levante 33 3 D.Egge/B.Nyberg/T.Gävert
3. Ichiban's Ah-Ha Chikime No Kintos 18 2 Dag Rune Egge
4. Shara Amatreraso Oomikami 11 1 Veronica Haugen
5. Ak-Inu-Bas ShirotabiNoHachi Hime 10 1 Kirstin Ormseth Polden
    Ak-Inu-Bas Ch-Ima Nemuri Hime 10 1 R. Kvåle/Ingvard Olstad
    Ak-Inu-Bas Tim Yama No Yancha 10 1 Ingunn Vognild
6. Aika 8 1 Tor Arne Rosenblad
7. Toshiko's Chi-Sa Keo Lita-Go 7 1 Synnøve Presthaug
8. Toshiko's Ka-Ta SaiteiNetsubo Siri 6 1 Hege Sundsbarm
9. Renshi Go de La Vallee Des Dragons Sacres 5 1 Vebjørn Strandvik

Beste Avlshanne

Poeng

Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. P'Bumon D'obakosow 45 4 E.Novén/M.Spetz, Sverige
   Kono-Tenba Ah-Chu at J and J 45 4 Carl Jensen, Danmark

Beste Avlstispe

Poeng Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. Taihei No Shiroi Taira 55 4 L. Høyem/G Aasheim

Beste Oppdretter

Poeng

Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. Toshiko's Kennel 116 4 Synnøve Presthaug
1. Ak-Inu Bas Kennel 65 5 L. Høyem/G Aasheim


TI PÅ TOPP – AKTIV AKITA 2005
Sammenlagt – (de 5 beste resultatene fra hver gren teller)

Navn Eier/Fører: Poeng
1. Tsuko Sa-De Yukidaruma Unni Greipsland 2 poeng
1. Ak-Inu-Bas Tim Ofukaze-Buozo Ann Tove Halvorsen 1 poeng