UTSTILLING  AKTIV AKITA 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
2013 2014 2015 2016 2017            

Ti-På-Topp 2004
(Resultatene blir beregnet fra de 5 beste resultatene fra norske utstillinger.)



Toshiko's La-Ak
IkkeFidoMen Sansai
 
U'Kaori Go of Kamino Ken
Hannhund  Poeng Utst Eier 
1. Toshiko’s La-Ak IkkeFidoMen
    Sansai
65 5 Unni Greipsland
2. Tsuko Sa-De Yukidaruma 53 5 Unni Greipsland
3. Ak-Inu-Bas Ch-Ima Taibou 39 4 Kjell Grødal
4. Amateraso No Ida-Ten 32 2 K. Sjöhol-Östlund, SV
5. Fujimaru Go of Seaside Nakagawa 23 1 S.Pöntinen/R.Hoffren,SF
6. Ak-Inu-Bas Ti-Im Lion Maru 18 2 Knut Rasmussen
7. Amateraso No Fudo-Myoo 15 2 Svein Kjenner
8. Dairin Go Fukuoka Tokuhisa 14 2 T. Vuorio/A. Kaakola, SF
9. Ak-Inu-Ba’s Ch-Ima Samurai 10 1 L.Høyem/G. Aasheim
    Milstolpen's Ban-Gashira 10 1 Inger Karin/Arvid Helander
10. Ak-Inu-Bas Shiro Kuma Ichi-Gou 7 1 Arne Johnny Forsberg
11.Kaibatsu Body 2 1 Magne Bergersen
Tispe Poeng Utst Eier
1. U'Kaori Go of Kamino Ken 41 4 Inger Karin/Arvid Helander
2. Shara Amaterasu Oomikami 30 3 Veronica Haugen
3. Aika 26 3 Tor Arne Rosenblad
4. Aibu del Sol Levante 23 2 D.Egge/B.Nyberg/T.Gävert
5. Ichiban's Ah-Ha Chikime No Kintos 19 2 Dag Rune Egge
6. Amateraso No Inari 17 1 Anne Quaade, DK
7. Northland's Imoto No Kibo 14 1 H.Kjelsberg/C.Jensen, DK
8.Toshiko's KaTa Saitei Netsubo Siri 13 1 Hege Sundsbarm
9. Kaibatsu Tara av Shogun 12 1 Magne Bergersen
10. Shiro Bishoujo Toja 10 1 C. Husebø/H.Sørensen
    Ak-Inu-Bas Zu-B Chibi-Okami 10 1 L.Høyem/G. Aasheim
11.Amateraso No Marisha-Ten 9 1 Johan Lövqvist, SV
12.TsunamiNoGo Royal Nipponakitos 8 1 Satu Pöntinen, SF
13. Kammuri Hana No Shiroi Taira 7 1 B.Nyberg/F.Holmberg
14. Tsuko Sa-De Kirisame 4 1 Ingunn Engen

Beste Avlshanne

Poeng

Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. Kono-Tenba Ah-Chu at J and J 58 3 Carl Jensen, Danmark
2. P'bumon D'obakosow 50 3 M.Spetz/E.Novén, Sverige
Toshiko’s La-Ak IkkeFidoMen Sansai 50 3 Unni Greipsland

Beste Avlstispe

Poeng Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. Taihei No Shiroi Taira 50 3 L.Høyem/G. Aasheim
2. Toshiko's Griz-Ke Hazumi UtPåTur 17 2 L.Høyem/G. Aasheim

Beste Oppdretter

Poeng

Avkom

(min. 2 forskjellige kombinasjoner)  

1. Kennel Ak-Inu-Ba's 84 5 Lisbeth Høyem/Geir Aasheim


TI PÅ TOPP – AKTIV AKITA 2004 (per nr. 4/2004 av Akita Posten)
Sammenlagt – (de 5 beste resultatene fra hver gren teller)

1. Tsuko Sa-De Yukidaruma Eier/Fører: Unni Greipsland 7 poeng
2. Ak-Inu-Ba's Ch-Ima Taibou Eier/Fører: Kjell Grødal 6 poeng