UTSTILLING  AKTIV AKITA 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012
2013 2014 2015 2016 2017            

Ti-På-Topp 2002 
(Resultatene er beregnet av de 5 beste resultatene fra norske utstillinger.)


Taibou


Keiko
Hannhund   Poeng  Utst Eier 
1.  Ak-Inu-Ba’s Ch-Ima Taibou 64 5 Kjell Grødal
2.  Toshiko’s La-Ak IkkeFido MenSansai 63 5 Unni Greipsland
3.  P’Bumon D’Obakosow 60 5 John A. Tjøtta
4.  Toshiko’s Griz-Ke Lille Tigeren 28 4 Synnøve Presthaug
5.  Herkules 27 3 Jone Østrem
6.  Milstolpen’s Ban-Gashira 25 2 Arvid og I-K Helander
7.  Kaibatsu Body 24 4 Magne Bergersen
8.  Tsuko Sa-De Yukidaruma 21 4 Unni Greipsland
     Amateraso No Ida-Ten 21 2 Karin S.-Östlund, Sverige
 9. Ängsmyren’s Jishi No Iro 18 2 Monica Nilsson, Sverige
10.Ängsmyrens Yori No Kozak 10 1 S.Illusjin/O.Johansen,Sverige
    Ängsmyren’s Kokoroyuku No Raiden 10 1 Kåre B. Tune
11. Ängsmyren’s Gosetsu Go Zenbou 9 2 Siv Bækken
12. Toshiko’s Gr-Tr Som Ikke Heter Noe 8 2 Ingunn Vognild
13. Amateraso Fudo-Myoo 5 1 Svein Kjenner
14. Ängsmyren’s Yory No Musachi 3 1 Johnny Johansen
Tispe  Poeng  Utst Eier 
1.  R’Keiko D.V.d.Dragons Sacress 31 3 Monica Nilsson, Sverige
2.  Ängsmyrens Gosetsu Go Kisaki 28 4 Magne Bergersen
3.  Toshiko’s Chi-Sa Keo Lita Go 23 2 Synnøve Presthaug
     Michelle 23 3 John Tjøtta Aareskjold
4.  Toshiko’s Ka-Ta Saitei Nestubo Siri 21 2 Hege Sundsbarm
5.  Linekjørven’s Eimei Nami 20 2 Tina Gävert, Sverige
6.  Tsuko Sa-De Kirisame 20 2 I. Engen/U. Greipsland
7.  Kiyoi Yuki 18 2 R.Engevik/Vidar Lønningdal
8.  Ichiban’s Ah-Ha Chikime No Kintos 16 1 Dag Rune Egge
9.  Northland’s Imoto No Kibo-Go 9 1 Hanne Kjelsberg
10. Ericæ Santana 8 1 Svein Erik Eriksen
     Amateraso No Nakatsu-Hime 8 1 Paul J. Walle
     Toshiko’s Griz-Ke Hazumi Ut-På-Tur 8 1 Lisbeth Høyem/G. Aasheim
11. Palokin Will-O-The-Wisp 7 1 Asta Meriläinen, Finland
12. Reiga-Go Kami Ken Jiphen 5 1 Karin S.-Östlund, Sverige
13. Shira Giku 4 1 Eli Soma/Svein Thorsland
14. Ak-Inu-Ba’s Zu-B Chibi-Ookami 4 1 Lisbeth Høyem/G. Aasheim

Beste Avlshanne

Poeng

Avkom (min. 2 forskjellige komb)  
1. Kono-Tenba Ah-Chu at J and J 101 3 Carl Jensen, Danmark
    Uyoko-Go No Shatsuko 101 5 Tina Gävert, Sverige
2. Eirei-Go No Shatsuko 71 3 Elisabeth Novén, Sverige
3. Daigoh of Juntaidoh 52 3 A. K.-Lammers, Tyskland
4. Ponny de La Petite Louvitiere 21 2 Monica Nilsson, Sverige
5. Ryujin-Go No Shatsuko 10 2 Monica/Y. Nilsson, Sverige

Beste Avlstispe

Poeng

Avkom (min. 2 forskjellige komb)  
1. Maiko-Go Musashi Aiwa 13 2 Monica/Y. Nilsson, Sverige
 Reiga-Go Kami Ken Jiphen 13 2 Karin S.-Östlund, Sverige

Beste Norske Oppdretter

Poeng

Avkom (min. 2 forskjellige komb)  
1. Kennel Toshiko’s 144 5 Synnøve Presthaug
2. Kennel Ak-Inu-Ba’s 68 2 Lisbeth Høyem/G. Aasheim
3. * 28 2 Thomas og Tove Nancy Sjo

 

TI PÅ TOPP – AKTIV AKITA 2002
(
Les regler HER)
Sammenlagt – (de 5 beste resultatene fra hver gren teller)

1.   Ak-Inu-Ba’s Ch-Ima Taibou  (Eier/Fører: Kjell Grødahl)  14 poeng
2.   Toshiko’s Eg Heite Ippon (Eier/Fører: Halvor Størmer) 11 poeng
3.   Suki-Suki Itamu-Go (Eier/Fører: Stig Meier Berg) 7 poeng
4.   Milstolpens’Ban-Gashira (Eier/Fører: Arvid Helander)  3 poeng
5.   Ängsmyrens Jishi No Isen (Eier/Fører: Jan M.Nysæter)  1 poeng
6.   Linekjørven’s Eikyu Tenshi (Eier/Fører: Kim Helander) 0 poeng